XVII. Všesokolský slet - "SLET SPOJUJE"

30. 6. 2024 Průvod Prahou - Mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Slavnostní zahájení sletu v Národním divadle

Pohyb, tanec, hudba a dobrá nálada. Okolo 15 000 sokolek a sokolů prošli Prahou (Václavské nám., ul. 28. října, Národní a po Smetanově nábřeží  přes Křížovnickou na náměstí Jana Palacha k Rudolfinu a do svého cíle na Staroměstské náměstí). Průvod oficiálně odstartoval XVII. všesokolský slet.

Nedílnou součástí zahajovací neděle byla po průvodu ekumenická mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Požehnání zdárnému konání sletu ve svatyni českých patronů a králů.

Divadlo pod Petřínem nastudovalo pro slavnostní zahájení sletu pod taktovkou režiséra Bohumila Gondíka klasiku Aloice Jiráska divadelní hru Lucerna. Ministr kultury Martin Baxa, generální ředitel Národního divadla Jan Burian a starosta České obce sokolské Martin Chlumský podepsali Memorandum o spolupráci na slavnostním večeru zahájení sletu v Národním divadle.

2. 7. 2024 Sokol Gala v O2 aréně

V rámci akce Sokol Gala zažili diváci ochutnávku toho nejlepšího ze sokolského výkonnostního a vrcholového sportu. Režije se ujal režisér a choreograf Daniel Komarov, člen La Putyka, který za pomoci sportovních vystoupení odvyprávěl sokolskou historii jako příběh.

4. a 5. 7. 2024 Hromadné skladby - Fortuna Arena

Pražská Fortuna Arena zažila vrchol XVII. všesokolského sletu. Do 12 hromadných skladeb pro všechny generace se zapojilo zhruba 11 300cvičenců ze 13 zemí. V rámci akce zacvičilo mnoho slavných osobností např. Adéla Gondíková a zazpívala Lucie Bílá a Jiří Korn. Z čestného lóže celou akci sledoval prezident Petr Pavel, který starostovi České obce sokolské Martinu Chlumskému předal čestný prapor.

Okamžik, na který sokolové čekali šest let. Hromadné skladby, akce, která ve světě nemá obdoby. Všesokolský slet je vyvrcholení roků příprav pro organizátory a mnoha měsíců nácviku pro tisíce cvičenců z jednot po celé republice i v zahraničí. Neopakovatelný zážitek, pro všechny sokoly, kteří měli tu čest se zúčastnit - včetně nás. DĚKUJEME!